Gastronomie, ŠVP Food design

Do studijního oboru Gastronomie (65-41-L/01), ŠVP FOOD DESIGN přijímáme žáky s ukončenou povinnou devítiletou školní docházkou. Studium je rozděleno do čtyř let a je zakončeno maturitní zkouškou. Během studia žáci získají znalosti z problematiky výrobní technologie, ekonomiky, organizace, účetnictví, z oborů fyziologie, výživy, hygieny, léčebné výživy a cestovního ruchu.

Přidaná hodnota k oboru Gastronomie spočívá v prohloubení znalostí food stylingu, food artu, obalového designu pro gastronomické výrobky, fotografování jídla, potravin, zpracování kompletní vizuální identity restaurací a kaváren.
Absolvent ŠVP Food design získá vyšší cílovou úroveň vzdělání. Ta mu umožní pokračovat v dalším studiu na školách vyššího stupně nebo nastoupit jako kvalifikovaný samostatný pracovník ve specializovaných gastronomických provozech, jako specialista PR v sítích hotelů, restaurací, gastronomických festivalů, v redakcích foodstylingových časopisů. Potřebné dovednosti žáci získávají při praktickém vyučování, které probíhá ve škole a smluvních pracovištích. Žáci mají možnost vykonávat stáže v renomovaných pražských hotelech a setkávat se s předními gastronomickými odborníky.  Za produktivní práci jsou žáci odměňováni. V průběhu studia se žáci zúčastňují exkurzí a školních společenských akcí, kde demonstrují své znalosti a dovednosti. Během studia jsou organizovány odborné kurzy, např. barmanský kurz, sommeliérský kurz, baristický kurz, carvingový kurz, kurz práce s konvektomatem a cukrářský kurz.

Vybavení oboru pro gastronomii: Cvičná kuchyně – konvektomat, profesionální sporáky, pec na pizzu, chladicí stoly, kuchyňský robot, výdejní stůl, fritéza. Přípravna studené kuchyně – myčka, nářezový stroj, kombinovaná lednice, konvektomat, lávový gril, jogurtovače, odšťavňovače, zmrzlinovače, lis na citrusy. Pro učebnu stolničení – kávovar s mlýnkem na kávu, pokladní systém obsluhy, flambovací vozík s vybavením, barová lednice.

Vybavení oboru pro grafické práce a fotografování: Počítače s profesionálními grafickými programy, profesionální tablety, tiskové a řezací plotry, multifunkční laserové tiskárny, gravírka, rolový laminátor, kamera Canon XF 100, kompletně vybavené fotografické studio (softbox, světla, stativy, fotostůl), profesionální fotoaparát Canon eos 6D, objektivy atd.

 

 

 

Food Design

12 Photos