Gastronomie, ŠVP Food design

Do studijního oboru Gastronomie (65-41-L/01), ŠVP FOOD DESIGN přijímáme žáky s ukončenou povinnou devítiletou školní docházkou. Studium je rozděleno do čtyř let a je zakončeno maturitní zkouškou. Během studia žáci získají znalosti z problematiky výrobní technologie, ekonomiky, organizace, účetnictví, z oborů fyziologie, výživy, hygieny, léčebné výživy a cestovního ruchu.

Přidaná hodnota k oboru Gastronomie spočívá v prohloubení znalostí food stylingu, food artu, obalového designu pro gastronomické výrobky, fotografování jídla, potravin, zpracování kompletní vizuální identity restaurací a kaváren.
Absolvent ŠVP Food design získá vyšší cílovou úroveň vzdělání. Ta mu umožní pokračovat v dalším studiu na školách vyššího stupně nebo nastoupit jako kvalifikovaný samostatný pracovník ve specializovaných gastronomických provozech, jako specialista PR v sítích hotelů, restaurací, gastronomických festivalů, v redakcích foodstylingových časopisů. Potřebné dovednosti žáci získávají při praktickém vyučování, které probíhá ve škole a smluvních pracovištích. Žáci mají možnost vykonávat stáže v renomovaných pražských hotelech a setkávat se s předními gastronomickými odborníky.  Za produktivní práci jsou žáci odměňováni. V průběhu studia se žáci zúčastňují exkurzí a školních společenských akcí, kde demonstrují své znalosti a dovednosti. Během studia jsou organizovány odborné kurzy, např. barmanský kurz, sommeliérský kurz, baristický kurz, carvingový kurz, kurz práce s konvektomatem a cukrářský kurz.

Vybavení oboru pro gastronomii: Cvičná kuchyně – konvektomat, profesionální sporáky, pec na pizzu, chladicí stoly, kuchyňský robot, výdejní stůl, fritéza. Přípravna studené kuchyně – myčka, nářezový stroj, kombinovaná lednice, konvektomat, lávový gril, jogurtovače, odšťavňovače, zmrzlinovače, lis na citrusy. Pro učebnu stolničení – kávovar s mlýnkem na kávu, pokladní systém obsluhy, flambovací vozík s vybavením, barová lednice.

Vybavení oboru pro grafické práce a fotografování: Počítače s profesionálními grafickými programy, profesionální tablety, tiskové a řezací plotry, multifunkční laserové tiskárny, gravírka, rolový laminátor, kamera Canon XF 100, kompletně vybavené fotografické studio (softbox, světla, stativy, fotostůl), profesionální fotoaparát Canon eos 6D, objektivy atd.