Provoz školy od 10. 5. 2021

Praktické vyučování prezenční formou se od uvedeného data týká těchto tříd: 1BKČ, 1BOZ, 2AG (pouze úterý a středa- týká se jen třídy 2AG!!!!), 2CAR, 2CCU, 3BKČ, 3BOZ (kurz svařování).

Žákům uvedených tříd bude umožněno ubytování v domově mládeže a školní stravování. Žáci, kteří mají zájem domov mládeže využívat, musí tuto skutečnost oznámit vedoucí vychovatelce p. Jiřině Prýmasové. Žáci, kteří mají zájem o školní stravování, musí tuto skutečnost oznámit vedoucí školní jídelny p. Jindřišce Řáhové.

1 x týdně bude prováděno testování žáků antigenními testy, a to v pondělí vždy od 6.45 do 7.30 hodin. Žáci se za účelem testování dostaví v uvedeném čase k zadnímu vchodu u školního hřiště.

K testování se může žák dostavit pouze tehdy, pokud nemá příznaky virového onemocnění.

V případě pozitivního testu v pondělí bude žák umístěn do karanténní místnosti, a u nezletilého žáka bude vyrozuměn zákonný zástupce a Krajská hygienická stanice.

V případě pozitivního antigenního testu je žák povinen tuto skutečnost oznámit svému lékaři. Ten pošle žáka na kontrolní PCR test. V případě, že PCR test nepotvrdí pozitivní nález, žák se s potvrzením o negativním výsledku dostaví do školy na odborný výcvik.

Po uplynutí karantény se žáci opět dostaví na odborný výcvik dle rozvrhu. Žák, který prodělá onemocnění Covid – 19, se po uzdravení dostaví do školy s potvrzením svého lékaře.

Test se nebude provádět u osob, které budou mít potvrzené negativní testování Antigenním testem nebo testem PCR.

Test se nebude provádět u osob, které prodělaly onemocnění Covid -19 a jsou v ochranné lhůtě 90 dní.

Test se nebude provádět u osob, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti Covid-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní.